Ndërlidhjet

BEJRUT


Opozita protestoi në Bejrut me kërkesën për sjelljen para drejtësisë të përgjegjësve për vrasjen e ish kryeministrit, Rafik Hariri, me 14 shkurt. Protestuesit marshuan në heshtje nëpër sheshin e kryeqytetit deri në vendin ku ndodhi shpërthimi. Ndërkohë, në Bejrut sot u mbajt edhe marshi i përkrahësve të lëvizjes pro siriane Hezbollah. Vrasja e Haririt unfikoi opozitën dhe qeveritë ndërkombëtare në kërkesën për tërheqjen e plotë të trupave të Sirisë nga Libani.
XS
SM
MD
LG