Ndërlidhjet

ROSTOV


Zyrtarët pro-rusë thanë se 5 njerëz e kanë humbur jetën në shkëmbimzjarrin ndërmjet ushtarëve rusë dhe policisë pro-moskovite në Çeçeni.
Një zyrtar i ministrisë së brendshme i ka deklaruar agjencisë Associated Press se incidenti ka ndodhur në rrethinat e kryeqytetit Grozni, kur një automjet i ushtrisë ruse ka shkelur një lopë të çeçenëve.
XS
SM
MD
LG