Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kreu i administratës ndërkombëtare në Kosovë Soren Jessen-Petersen sot e vazhdon vizitën në Beograd, ku pritet të takohet me presidentin e Serbisë Boris Tadiç dhe kryeministrin Vojisllav Koshtunica.
Takimi i djeshëm me ministrin e Jashtëm Vuk Drashkoviq, u fokusua në situatën në Kosovë, gjendjen e pakicës serbe dhe përpjekjet për vazhdimin e bisedimeve ndërmjet udhëheqësve shqiptarë të Kosovës dhe zyrtarëve të Beogradit.
XS
SM
MD
LG