Ndërlidhjet

MOSKË


Dy astronautët që gjenden në stacionin ndërkombëtar të hapësirës, amerikani Leroy Chiao dhe rusi Salizhan Sharipov, kanë filluar ecjen e dytë në hapësirë që nga mbërritja e tyre tetorin e kaluar. Ata kanë instaluar edhe një satelit eksperimental. Chiao dhe Sharipov planifikojnë të kthehen në tokë në prill.
XS
SM
MD
LG