Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

KABUL


Ushtria amerikane ka kumtuar se 13 pjesëtarë të saj dhe 3 civilë të angazhuar nga ushtria kanë humbur jetën në përplasjen e helikopterit në Afganistan. Zëdhënësja e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara, Cindy Moore ka thënë sot se numri itë vdekurve mund të jetë më i madh, pasi dy persona, që mendohet se ndodheshin në helikopter, nuk janë gjetur ende. Ky incident i rëndë ndodhi dje në provincën Ghazni, 120 kilometera në jugperëndim të Kabulit.
XS
SM
MD
LG