Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 2 persona janë plagosur nga dy shpërthime vetëvrasëse në hyrje të kampit ushtarak amerikan, afër qytetit al-Qaim, në kufi me Sirinë.
Ndërkohë në Bagdad, ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi 65 kryengritës të dyshuar janë arrestuar gjatë bastisjeve që 500 ushtarë amerikanë dhe irakienë i kryen në mëngjesin e sotëm në Bagdad.
Ushtria gjithashtu tha se dje në qytetin verior Mosul, persona të armatosur kanë qëlluar për vdekje Ajeel Mechisin Ajeel, anëtar i këshillit të krahinës.
XS
SM
MD
LG