Ndërlidhjet

BRATISLAVË


Sllovakia dhe Çekia planifikojnë që të rrisin praninë ushtarake në Kosovë duke dërguar edhe qindra trupa paqëruajtëse gjatë vitit të ardhshëm. "Ballkani është njëri nga prioritetet për Sllovakinë" tha ministri i Mbrojtjes Juraj Liska pas takimit me homologun çek, Karel Kuhnl. Aktualisht në kuadër të KFOR-it janë 100 ushtarë sllovakë dhe 400 çekë.
XS
SM
MD
LG