Ndërlidhjet

KABUL


Tetë kryengritës janë vrarë dhe 16 të tjerë janë zënë rob në përleshjet me forcat afgane të sigurisë, thanë burimet e ushtrisë afgane.
Në mesin e kryengritësve të vrarë ka edhe çeçenë dhe arabë. Disa nga militantët e zënë rob u janë dorëzuar forcave amerikane.
Ndërkohë, 17 afganë që ndodheshin në burgun ushtarak amerikan Guantanamo, njoftohet se sot u janë dorëzuar autoriteteve afgane.
XS
SM
MD
LG