Ndërlidhjet

VILNUS


NATO-ja dhe Rusia kanë nënshkruar një marrëveshje për bashkëpunim ushtarak, e cila nga Aleanca Veriatlantike është cilësuar pikë kthese në marrëdhëniet me Moskën.
Nënshkrimi është bërë gjatë takimit dy-ditor ndërmjet ministrave të jashtëm të vendeve të NATO-s, që ka filluar në kryeqytetin e Lituanisë.
Në hapje të këtij takimi Sekretari i Përgjitshëm i NATO-s, Jap De Hop Shefer, ka bërë të ditur se temë e bisedimeve është edhe Kosova.
XS
SM
MD
LG