Ndërlidhjet

KABUL


Cherif Bassiouni, ekspert i Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut në Afganistan ka bërë të ditur se ka marrë informacione lidhur me raste të mundshme keqtrajtimesh të të burgosurve nga forcat afgane dhe amerikane në vend.
Bassiouni ka shtuar se megjithatë është e vështirë të provohen një numër i madh i akuzave të bëra.
XS
SM
MD
LG