Ndërlidhjet

BETLEHEM


Rezultatet e pjesërishme dhe jozyrtare sugjerojnë se lëvizja Fatah e liderit palestinez, Mahmoud Abbas po udhëheq ndaj grupit militant Hamas në zgjedhjet lokale palestineze. Agjencitë e lajmeve raportojnë se lëvizja Fatah ka fituar afro 60% të votave që janë numëruar deri tash.
XS
SM
MD
LG