Ndërlidhjet

LONDËR


Tifozët e klubit futbollistik anglez "Manchester United" po kërcënohen me protesta masive, pas blerjes së klubit nga miliarderi amerikan Malcolm Glazer.
Pesë tifozë janë arrestuar sot jashtë Stadiumit "Old Trafford", derisa në shenjë proteste po i digjnin biletat sezonale.
Mbështetësit janë kërcënuar me bojkotim të klubit dhe me protesta kundër bankës së Glazerit, JP Morgan.
XS
SM
MD
LG