Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga tri sulme me vetura-bombë sot në Irak, janë vrarë të paktën 20 njerëz dhe shumë të tjerë janë plagosur. Sulmet kanë ndodhur në qytetin verior Kirkuk, në Yuz Khurmatu dhe në Baquba. Në mesin e të vrarëve e të plagosurve ka edhe civilë irakianë dhe fëmijë.
Nga Mosuli gjithashtu njoftohet për 5 të vrarë nga shpërthimi i dy automjeteve bombë.
XS
SM
MD
LG