Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti iranian, Mohamed Khatami, ka deklaruar se sulmet në qytetin e Ahvazit dhe në Teheran nuk do ndikojnë në zgjedhjet presidenciale të parapara për këtë javë.
Khatami i ka cilësuar sulmet si "akte të verbëra e të dhunshme".
XS
SM
MD
LG