Ndërlidhjet

KABUL


Militantët talibanë thanë sot se e kanë vrarë një komando amerikane, i cili ishte zhdukur prej më shumë se një jave, në rajonin malor të Kunarit.
Agjencitë e lajmeve e kanë cituar zëdhënësin e talibanëve, Abdul Latif Hakimi, të ketë thënë se militantët e kanë vrarë një komando dhe trupin e tij e kanë lënë në mal.
Zyrtarë të ushtrisë kanë thënë se 4 anëtarët e ekipit elit amerikan janë të zhdukur që nga luftimet me kryengritësit, më 28 qershor.
XS
SM
MD
LG