Ndërlidhjet

BERLIN


Një gjykatë gjermane ka vendosur sot se viktimat e bombardimeve të NATO-s, mbi një qytet të Serbisë, nuk mund të kërkojnë kompensim nga qeveria gjermane.
Një grup prej 35 personash kanë kërkuar të pakëtn 640 mijë dollarë si dëmshpërblim pas një sulmi të NATO-s mbi një urë në Varvarin, gjatë luftës në Kosovë, me c'rast ishin vrarë 10 persona dhe 17 ishin lënduar rëndë.
XS
SM
MD
LG