Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush, ka falenderuar të gjitha vendet që kanë dërguar apo ofruar ndihmë me rastin e uraganit Katrina.
"Më shumë se 100 vende kanë bërë ofertat e tyre për ndihmë derisa premtime të reja për mbështetje vijnë çdo ditë. Për çdo vend, rajon apo bashkësi, në çdo cep të globit që është gjendur pranë popullit amerikan dhe atyre që e pësuan, gjithë kombi ynë ju falenderohet për mbështetjen", tha Bush.
NATO-ja do të mundësojë transportin me anije dhe aeroplanë të ndihmës evropiane për zonat e prekura.
XS
SM
MD
LG