Ndërlidhjet

TIRANË


Parlamenti shqiptar pritet që sot ta miratojë qeverinë e re të kryeministrit Sali Berisha, i cili është zotuar ta luftojë varfërinë, papunësinë dhe korrupsionin në Shqipëri.
Berisha ka paraqitur dje qeverinë e re dhe programin e saj duke thënë se do të fokusohet në konosolidimin e institucioneve demokratike, çrrënjosjen e korrupsionit dhe përmirësimin e sundimit të ligjit, derisa Shqipëria po kërkon anëtarësimin në Bashkimin Evropian dhe në NATO.
XS
SM
MD
LG