Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Ministrinë e Jashtme të Austrisë në Vjenë ka filluar takimi i zyrtarëve të lartë nga Kosova dhe Serbia. Delegacionet do t'i kryesojnë ministrat e Pushtetit Lokal, Lutfi Haziri dhe Zoran Llonçar.
Takimi mbahet me iniciativën e të dërguarit special të Kombeve të Bashkuara për Kosovën, Kai Aide.
"Takimi është i rëndësishëm sepse është përpjekja e parë e politikanëve që çështjet kontestuese t'i diskutojnë sy më sy", e transmetoi më parë agjencia Associated Press një diplomat perëndimor.
XS
SM
MD
LG