Ndërlidhjet

NJU ORLEANS


Sipas të dhënave më të reja zyrtare, numri i të vdekurve nga pasojat e uraganit Katrina arriti në 810 vetë. Është paralajmëruar se më vonë gjatë ditës autoritetet në Nju Orleans do të lejojnë disa biznese që ta fillojnë punën. Këto biznese, kryesisht, do të hapen në pjesët e Nju Orleansit që nuk ishin goditur shumë nga uragani Katrina, më 29 të muajit të kaluar dhe nga vërshimi që pasoi.
XS
SM
MD
LG