Ndërlidhjet

BERLIN


Fushata për zgjedhjet e prëgjithshme në Gjrmani ka hyrë sot në ditën e fundit. Kancelari gjerman, Gerhard Schroeder, nga Partia social-demokrate dhe rivalja e tij Angela Merkel nga Unioni demokristian po i bëjnë përpjekjet e fundit për ti bindur zgjedhësit për të votuar për ta. Hulumtimet e fundit të opinionit kanë sinjalizuar se ende gjasë më të mira për fitore ka Angela Merkel. Por, këto hulumtime kanë treguar, poashtu, se afro një e katërta e votuesve ende nuk janë të përcaktuar se për kë do të votojnë në zgjedhjet e nesërme.
XS
SM
MD
LG