Ndërlidhjet

GROZNI


Shtatë policë janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur gjatë 24 orëve të fundit në Çeçeni, në përleshjet e kryengritësve kundër pjesëtarëve të forcave pro ruse në Çeçeni. Njëherësh kryengritësit kanë kumtuar se një komandant i lartë i tyre është vrarë këtë javë. Në mars të këtij viti ishte vrarë lideri i kryengritësve çeçenë, Aslan Maskhadov.
XS
SM
MD
LG