Ndërlidhjet

BEMONT/TEKSAS


Uragani Rita goditi pjesët jugore bregdetare në shtetet Teksas dhe Luiziana. Erërat me shpejtësi 200 kilometra në orë të shoqëruara me shi të rrëmbyeshëm goditën bregdetin. Më shumë se 2 milionë njerëz janë larguar nga shtëtpitë e tyre në prag të stuhisë. Qendra Kombëtare për Uraganët e kategorizoi si stuhi të shkallës së tretë, mirëpo tha se uragani Rita mbetet i rrezikshëm dhe i paparashikueshëm.
XS
SM
MD
LG