Ndërlidhjet

BEOGRAD


Funksionari i Partisë Demokristiane të Serbisë, Millan Protiq tha se arrestimi i liderit të kësaj partie dhe ish ministrit të drejtësisë së Serbisë, Vlladan Batiq është një "kurdisje staliniste". Përmes një komunikate, kjo parti akuzoi autoritetet dhe kryeministrin, Vojisllav Koshtunica.
"Batiq u arrestua sepse tha të vërtetën për keqpërdorimet dhe krimet e Koshtunicës" thuhet në komunikatë. Autoritetet patën thënë se ai u arrestua për keqpërdorim të detyrës, në kohën kur ishte ministër.
XS
SM
MD
LG