Ndërlidhjet

VARSHAVË


Në Poloni u mbajtën sot zgjedhjet presidenciale. Sipas anketave të opinionit asnjëri nga 12 kandidatët nuk ka siguruar shumicën. Mirëpo, kandidati liberal Donald Tusk dhe konservatori Lech Kaczynski, pritet që të kalojnë në raundin e dytë të zgjedhjeve me 23 tetor.
XS
SM
MD
LG