Ndërlidhjet

KANKUN


Uragani Vilma goditi sot brigjet e Meksikës. Nuk ka raporte për viktima. Zyrtarët thanë se erërat me shpejtësi 225 kilometra në orë shkatërruan ndërtesat dhe shkaktuan ndërprerje të rrymës elektrike. Më herët, Vilma u kategorizua uragan i shkallës së 3-të.
XS
SM
MD
LG