Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit, Kondoliza Rajs, niset sot një vizitë zyrtare në Lindjen e Mesme. Zonja Rajs do të mbërrijë në Baharein për të biseduar me autoritetet arabe mbi zhvillimin e reformave ekonomiko-politike dhe lirisë fetare. Kryediplomatja amerikane do të vizitojë Izraelin dhe Bregun Perëndimor, ku do të kërkojë lëvizjen e postblloqeve ilegale, ndërsa autoriteteve palestineze do t'i kërkojë masa kundër militantëve.
XS
SM
MD
LG