Ndërlidhjet

TIRANË


Sot nis punimet konferenca me temë "Toleranca fetare në rrajon", organizuar nga qendra botërore e feve në SHBA dhe OSBE. Në konferencën 4 ditore marrin pjesë drejtues klerike të tri besimeve fetare nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Bosnje Herzegovina dhe Serbia e Mali i Zi. Pjesëmarrësit do të diskutojnë rolin e fesë gjatë dhe pas luftërave në Ballkan, si dhe nxitjen ë feja i jep paqes dhe stabilitetit në rrajon.
XS
SM
MD
LG