Ndërlidhjet

BEOGRAD


Në Beograd filloi gjyqi ndaj 6 ish paramilitarëve, të cilët akuzohen për vrasjen dhe dëbimin e civilëve myslimanë gjatë luftës në Bosnje. Ky është rasti i parë që Tribuanli i Hagës ia ka kaluar një gjykate në Serbi.
XS
SM
MD
LG