Ndërlidhjet

GAZA


Kufiri mes Rripit të Gazës dhe Egjiptit është mbyllur pasi 100 policë palestinezë kanë vendosur një bllokadë në kryqëzimin kryesor në Rafah.
Autoritetet palestineze të sigurisë thanë se policët po protestonin për vrasjen e një oficeri policie në jug të Gazës. Kryqëzimi ishte hapur muajin e fundit pas ndërmjetësimit të Sekretares Amerikane të Shtetit Condoleezza Rice për të ringjallur ekonominë e rrajonit dhe për ti dhënë fund luftës 5 vjeçare me Izraelin.
XS
SM
MD
LG