Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komandanti i forcave ajrore amerikane në Evropë tha se Forcat Ajrore me gjasë do të transferohen nga Evropa Perëndimore në bazat në Lindje dhe Jug, ku pilotët mund të stërvitin me më pak kufizime.
Gjenerali Robert Foglesong, komandant i gjithë forcave ajrore amerikane dhe të NATO-s në Evropë, ka thënë se Evropa juglindore është një propozim i arsyeshme.
Shumica e forcave ajrore amerikane në Evropë janë të vendosura në Gjermani.
XS
SM
MD
LG