Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Hagës për Krime të Luftës ua ka vazhduar edhe për 30 ditë kufizimet e komunikimit të akuzuarve Sllobodan Millosheviq dhe Vojisllav Sheshel.
Në komunikatën e Tribunalit thuhet se vendimi është sjellë për shkak të angazhimit të tyre në periudhën pas zgjedhjeve parlamentare në Serbi.
XS
SM
MD
LG