Ndërlidhjet

NJU DELHI


Qeveria e Indisë tha se kryeministri i vendit, Atal Behar Vaxhpaji, do të takohet nesër me pesë përfaqësues të moderuar të Kashmirit, të cilët kërkojnë shkëputjen e Kashmirit nga India.
Por sipas qeverisë së Indisë dhe partisë më të madhe të Kashmirit, e cila është për pavarësi, të gjitha format e dhunës në Kashmir duhet të marrin fund.
XS
SM
MD
LG