Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre ushtarë amerikanë janë vrarë dhe një është plagosur nga shpërthimi në perëndim të Bagdadit, Zëdhënësi i ushtrisë tha se mund të ketë patur viktima edhe në radhët e civilëve irakienë.
Incidenti ndodhi në Khaldiyah, 70 km në perëndim të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG