Ndërlidhjet

MEKË


Mbi 2 milionë myslimanë do marrin pjesë në udhëtimin vjetor drejt Mekës, që nis nesër. Udhëtimi zgjat 5 ditë dhe është një nga detyrimet që duhet të përmbushë myslimani.
Sivjet ceremonitë po zhvillohen nën masa të ashpra sigurie për shkak të sulmeve terroriste që gjatë vitit 2003 kanë lënë 50 të vdekur në Arabinë Saudite.
XS
SM
MD
LG