Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti pakistanez, Pervez Musharaf, ka falur Abdul Kader Khan, një nga shkencëtarët kryesorë pakistanezë, pasi ai kishte pranuar se kishte nxjerrë jashtë vendit sekrete bërthamore. Khan ka dërguar informacione bërthamore në Iran, Libi dhe Korenë e Veriut.
XS
SM
MD
LG