Ndërlidhjet

OSLO


Komiteti ndërkombëtar për Cmimin Nobel për Paqe, ka bërë të ditur se 173 individë dhe grupe janë kandiduar këtë vit për cmimin në fjalë.
Ky numër sipas komitetit të dhënjes së këtij cmimi shënon një numër rekord.
XS
SM
MD
LG