Ndërlidhjet

UASHINGTON


Gjenerali në pension Wesley Clark ka shprehur përkrahjen e tij për senatorin John Kerry, në garën për përzgjedhjen e kandidatit presidencial brenda demokratëve. "John Kerry është udhëheqësi, i cili i nevojitet partisë dhe vendit tonë për shekullin 21. Për këtë arsye unë jam krenar të qëndroj pas tij dhe t'i japë përkrahjen time për president të ardhshëm të Shteteve të Bashkuara", ka thënë Clark.
XS
SM
MD
LG