Ndërlidhjet

TIRANË


Shefi i administratës ndërkombëtare në Kosovë Hari Holkeri mbërriti për vizitë zyrtare në Tiranë.
Holkeri do të takohet me presidentin Alfred Moisiu, kryeministrin Fatos Nano, ministrin e jashtëm Kastriot Islami dhe ambasadorin e OSBE-së Osmo Liponen.
Bëhet e ditur se në qendër të bisedimeve do të jetë çështja e Kosovës, stabiliteti në Shqipëri dhe në rajon.
Kjo është vizita e parë e Holkerit në Shqipëri.
XS
SM
MD
LG