Ndërlidhjet

BANGOK


Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Agrokulurë, ka thënë se "gripi i shpezëve e ka dëmtuar rëndë ekonominë në Azi si dhe njëherit kërcënon përpahjen e kësaj epidemie tek njerzit. Zhak Diuf, njëherit ka bërë thirrje për një bashkëpunim më të mirë ndërkombtare me qëllim të pengimit të përhapjes së gripit të shpezëve. Kjo epidemi që është përhapur në dhjetë shtete aziatike, deri më tani ka marrë jetërat e 22 njerëzve.
XS
SM
MD
LG