Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Graçanisë dhe në Çagllavicë afër Prishtinës, serbët lokalë kanë protestuar për shkak të plagosjes të mbrëmshme të Jovica Iliqit.
Protestuesit kanë hedhur gurë kundër automjeteve të KFOR-it dhe kalimtarëve të rastit, kurse njoftohet se një polic ndërkombëtar është lënduar.
XS
SM
MD
LG