Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, John Kerry sot do ti nënshtrohet një operacioni të vogël të supit. Mjekët thonë se kjo gjë do ta ngadalsoj fushatën e tij për një kohë. Zëdhënësi i fushatës së zotit Kerry, David Wade ka thënë se ky operacion koincidon me pushimin e planifikuar të senatorit Kerry për të kryer disa punë administrative në qytetin e tij në Boston prej sot e deri të dielën. Sipas doktorit Bertram Zarins, operacioni i kandidatit demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, John Kerry do të zgjasë 45 minuta dhe do të bëhet nën një anestezion të lehtë të përgjithshëm.
XS
SM
MD
LG