Ndërlidhjet

ANKARA


Ministri i Jashtëm i Turqisë Abdullah Gyl ka deklaruar se Turqia do të kërkojë njohjen ndërkombëtare të Qipros Veriore nëse grekët qipriotë e hedhin poshtë planin e Kombeve të Bashkuara për ribashkimin e ujdhesës së ndarë.
Grekët dhe turqit e Qipros do të duhet të përcaktohen në referendumet e 24 Prillit nëse do ta miratojnë planin për bashkimin e ujdhesës.
XS
SM
MD
LG