Ndërlidhjet

RIAD


Një militant i dyshuar mysliman dhe një polic janë vrarë në një shkëmbim zjarri në kryeqytetin saudit, Riad, ndërsa katër policë të tjerë janë plagosur në këtë incident. Ky ishte incidenti më i ashpër që kur policia vuri në shënjestër militantët pas sulmit vetëvrasës që dyshohet të jetë kryer nga Al-Qaida, që la 50 të vrarë në Riad në vitin 2003.
XS
SM
MD
LG