Ndërlidhjet

TALMOR/IRLANDË


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian e kanë filluar diskutimin mbi gjendjen në Kosovë dhe Irak.
Burime nga Brukseli njoftuan se nga takimi pritet t'i dërgohet mesazh i qartë shumicës shqiptare të Kosovës se pavarësia nuk mund të arrihet përmes dhunës, dhe t'i jepet mbështetje politikës standardet para statusit.
XS
SM
MD
LG