Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat ushtarake amerikane kanë vendosur bllokimin e rrugëve ndërqytetëse në veri dhe në jug të Bagdadit, për shkak të sulmeve guerrile, të cilat i kanë bërë këto rrugë të pasigurta për civilët.
Në të tjera zhvillime dy civilë japonezë që ishin marrë peng janë liruar gjatë ditës, ndërsa një ushtar amerikan vazhdon të mbahet nga grupe të armatosura. Një video e ushtarit në fjalë është transmetuar nga kanali në gjuhën arabe Al-Jazzera.
XS
SM
MD
LG