Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qeveria e Jordanisë ka shprehur sot keqardhjen për vrasjen e dy policëve amerikanë nga një polic jordanez në Kosovë.
Autoritetet ndërkombëtare dhe vendore në Kosovë kanë shprehur tronditje dhe keqardhje për incidentin ndërmjet policisë ndërkombëtare, ku u vranë dy policë amerikanë dhe një jordanez. Burime të policisë ndërkombëtare kanë thënë se në këtë shkëmbim zjarri nuk ka pasur civilë të përfshirë. Dhjetë amerikanë të tjerë dhe një austriak janë plagosur në këtë shkëmbim zjarri.
Policia në Prishtinë tha se katër policë ndërkombëtarë janë marrë në pyetje për kë të incident tragjik.
XS
SM
MD
LG