Ndërlidhjet

SEUL


Lideri i Koresë Veriore, Kim Jobn Ill sot pritet të takohet për të dytën herë me presidentin e Kinës, Hu Jin Tao, në kuadër të qëndrimit të tij në Pekin, që nga agjencitë e lajmeve cilësohet si vizitë e fshehtë. Është thënë se lideri i Koresë Veriore, Jon Ill dje arriti në Pekin dhe se me presidentin Kinez, Hu Jin Tao ka biseduar për çështje të ndihmës ekonomike dhe për programin bërthamor të Koresë Veriore.
XS
SM
MD
LG