Ndërlidhjet

PRIZREN


Presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, ka përfunduar vizitën e tij dy ditore në Kosovë. Moisiu është nderuar në qytetin e Prizrenit me "Medaljen e artë të Lidhjes së Prizrenit". nga kryetari i Kosovës, Ibrahim Rugova.
Rugova ka theksuar se kjo medalje i jepet zotit Moisiu për kontributin e dhënë në mirëkuptimin ndërshqiptar dhe përkrahjen e lëvizjes demokratike për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.
Rugova e Moisiu kanë vizituar kompleksin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.
Presidenti i Shqipërisë gjatë ditës është takuar dhe me komandantin e Trupave Mbrojtëse të Kosovës, gjeneral Agim Cekun, drejtuesit e klerit mysliman e katolik si dhe më përfaqësues të familjes së Adem Jasharit.
XS
SM
MD
LG