Ndërlidhjet

RIAD


5 qytetarë të huaj dhe një saudit janë vrarë nga një sulm terrorist në kompleks të industrisë së naftës në Arabinë Saudite. Forcat e sigurisë vranë tre nga sulmuesit dhe kapën të katërtin.
Arabia Saudite tha se kjo është hera e parë kur një sulm drejtohet kundër infrastrukturës së industrisë së naftës.
XS
SM
MD
LG